Jedinečný zdroj informací

WikiSofia je otevřený zdroj materiálů (nejen) pro studenty humanitních oborů. V součanosti na WikiSofii můžete nalézt 1 886 článků.
Jak mohu pomoct sobě a svým spolužákům? Pište články, komentujte, upravujte, opravujte!
Jak začít? | Aktuálně probíhající projekty | Nápověda se vším všudy

NENAŠLI JSTE CO JSTE HLEDALI?

Napište nám!


Pokud mluvíme o učení, zabýváme se procesy ústícími ve veškeré behaviorální a mentální změny, které jsou důsledkem životní zkušenosti.

  • činnost = komplexní, složitý proces zahrnující celou osobnost člověka, dochází při ní k interakci člověka s prostředí. V činnosti se formují a působí psychické jevy – mimo jiné i proces učení
  • v širším smyslu jde o přizpůsobování se prostředí, zároveň je zde aktivní role jedince a možnost výběru
  • učením si osvojujeme vědomosti, dovednosti, schopnosti, postoje a návyky, mění se jím i psychické procesy, stavy a vlastnosti (formuje se jím osobnost)
  • učení je považováno za specifickou formu činnosti, která vzniká jako interakce mezi organizovanou soustavou (organismem) a jejím prostředím.

Z oboru Psychologie.

Podívejte se také na předchozí články týdne.

Aktuality

  • Publikuj na Wikisofii

    Wikisofii bylo přiděleno ISSN a chová se tedy jako elektronický časopis. Články může autor tedy vykazovat jako publikační činnost!

  • Počet článků roste!

    Počet článků oboru Informační studia a knihovnictví se nezadržitelně zvyšuje. Vzniká tak kvalitní zdroj informací z oboru, který se v českém jazyce na internetu nevyskytuje!

Wiki komunita

700 FB.jpg

Více jak 700 fanoušků na Facebooku.

Wikisofia již dosáhla na Facebooku hranice sedmi set fanoušků. Děkujeme za podporu a budeme se snažit vám přinášet zajímavé a užitečné informace i v budoucnu!

pokračovat>>

Predmet wikisofia.jpg

Vytváření odborných textů na platformě wiki

Tento předmět má za cíl naučit studenty vytvářet a editovat hesla na platformě wiki - oblíbený systém kolaborativní práce, využívaný po celém světě (Wikipedia). V rámci tohoto předmětu si studenti prakticky vyzkouší jak připravit kvalitní studijní materiály pro svůj obor. Naučí kriticky pracovat s informacemi a vytvářet odborný text ve standardním prostředí MediaWiki na portálu Wikisofia.cz.

pokračovat>>