Právo-knižní trh

Aleš Čeněk

Anotace: Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. působí na trhu od roku 1996. Specializuje se na odbornou literaturu, zejména na publikace z oblasti práva a dalších humanitních oborů. Knihy jsou určeny jak vysokoškolským studentům, tak i lidem z odborné praxe.
Webový odkaz: http://www.alescenek.cz/

ANAG

Anotace: Tato nakladatelská a vzdělávací společnost vznikla v roce 1990. Kromě vydávání odborných publikací a časopisů se také zaměřují na pořádání seminářů. Publikační činnost je zaměřena hlavně na právní a ekonomickou literaturu a publikace pro zdraví a volný čas.
Webový odkaz: http://www.anag.cz/

ARMEX PUBLISHING

Anotace: Společnost byla založena v roce 2003 v Praze. Soustředí se na vydávání kapesních zákonů a učebnic a skript pro střední a vyšší odborné školy.
Webový odkaz: http://www.armexpublishing.cz/

Auditorium

Anotace: Nakladatelství působí na knižním trhu od roku 2006. Specializuje se zejména na odbornou a populárně naučnou literaturu z oblasti práva, historie a dalších humanitních věd. Nakladatelství spolupracuje se specialisty z teorie i praxe stejně jako s vědeckými pracovišti, zejména vysokými školami. Publikují tedy individuální monografie, tak i výstupy z grantů a dalších výzkumných činností.
Webový odkaz: http://www.auditorium.cz/

C. H. Beck

Anotace: C. H. Beck patří k nejvýznamnějším evropským nakladatelstvím se specializací na právo a ekonomii a existuje již přes 250 let. Jeho česká pobočka vznikla roku 1993. Mezi další aktivity nakladatelství patří Akademie C. H. Beck pořádající odborné semináře z právní oblasti a také právní informační systém Beck-online – databáze s denně aktualizovanými informacemi pro právní praxi.
Webový odkaz: http://www.beck.cz/

Karolinum

Anotace: Nakladatelství Univerzity Karlovy v Praze bylo založeno roku 1990. Vydává učební texty, odborné monografie, časopisy a sborníky všech oborů univerzity. Spolupracuje s různými nakladateli, archivy, knihovnami a dalšími významnými institucemi nejen v České republice, ale i v zahraničí. Mezi významné projekty patří publikace o historii univerzity, monografie z dějin umění či vydávání české beletrie a její překlady do dalších jazyků.
Webový odkaz: http://www.karolinum.cz/ink2_stat/index.jsp

KEY Publishing

Anotace: Nakladatelství bylo založeno v roce 2006 a jeho zaměřením je vydávání kvalitních a cenově dostupných odborných publikací zejména pro studenty středních a vysokých škol. Mezi oblasti zájmu patří právo, ekonomie a management, ale také beletrie v rámci edice pro volný čas.
Webový odkaz: http://www.keypublishing.cz/

Leges

Anotace: Nakladatelství zaměřující se na právní literaturu bylo založeno v roce 2008. Knihy jsou vydávány v šesti edicích: Komentátor (komentáře k jednotlivým ustanovením zákonů), Glosátor (stručné, výstižné poznámky), Student (určeno studentům právnických a ekonomických škol), Praktik (srozumitelný, přehledný a prakticky založený výklad), Teoretik (edice založená na teoreticky zaměřených monografiích a Extra (beletrie).
Webový odkaz: http://www.knihyleges.cz/

Sagit

Anotace: Nakladatelství se zaměřením na právní a ekonomickou literaturu bylo založeno v roce 2006. Mezi nejvýznamnější produkty patří edice ÚZ (úplné znění zákonů). Kromě knih vydávají také časopis či software účetního průvodce.
Webový odkaz: http://www.sagit.cz/

Wolters Kluwer

Anotace: Nizozemská společnost Wolters Kluwer existuje již více než 175 let. V České republice je znám jako poskytovatel právního systému ASPI a také jako vydavatel odborných publikací z oblasti práva, účetnictví, ekonomiky a dalších.
Webový odkaz: http://www.wolterskluwer.cz/

Europa Law Publishing

Anotace Nakladatelství se zaměřuje na právo Evropské unie a mezinárodní právo.
Webový odkaz: http://www.europalawpublishing.com/EN/

Zahraniční nakladatelství zaměřená na obor právo:

Rex Book Store

Anotace Nakladatelství založeno v roce 1950 na Filipínách. Zaměřuje se především na odborné učebnice a to jak pro základní a střední školy, tak i pro univerzity a právnické firmy.
Webový odkaz: http://www.rexpublishing.com.ph/


Universal Law publishing

Anotace Již více než 50 let fungující nakladatelství zaměřující se na vydávání právnické literatury autorů z USA a UK. Zaměřují se rovněž i na nová vydání klasických právnických učebnic.
Webový odkaz: http://www.unilawbooks.com/


Eleven publishing

Anotace Mezinárodní nakladatelství zaměřující se jak na právnickou, tak i politickou, administrativní a kriminologickou literaturu. založeno bylo roku 2003
Webový odkaz: http://www.elevenpub.com/home


Pooja law publishing

Anotace Jedná se o indické nakladatelství, které si mimo vydávávání odborných právnických publikací zabývá hlavně vývojem počítačových softwarů. Založeno bylo v 90. letech v New Delhi.
Webový odkaz: http://poojalawhouse.in/


Nolo Press

AnotaceZaloženo v roce 1971 v Kalifornii (USA). Jedná se o společnost produkují speciální právnickou literaturu zaměřenou na to, aby snížila potřebu lidí najmout si právního zástupce. Knihy vydávané Nolo Press ze zabívají hlavně základními právními úkony jako například sepisování závětí či smluv.
Webový odkaz: https://www.nolo.com/


Edward Elgar publishing

AnotaceBritské nakladatelství založeno roku 1986. Soustředí se hlavně na vydávání akademických titulů s právnickou tématikou. K roku 2016 už měli vydáno přes 5 500 odborných právnických knih.
Webový odkaz: http://www.e-elgar.com/?___SID=U


Bloomsbury Publishing

AnotaceBloomsbury je ani nejvíznamější anglické nakladatelství. Z velké části se zabývá vydáváním beletrie (asi největší jejich hit byla série Harry Potter), jejich odborná sekce je ale také silnou součástí nakladatelství. Speciálně pak jejich právnická sekce zabývající se publikacemi o daních, smlouvách a trestním právu. V roce 1999 a 2000 bylo zvoleno nakladatelstvím roku.
Webový odkaz: http://www.bloomsbury.com/uk/

EE Publishing

AnotaceJedná se o malé Jihoafrické nakladatelství zabývající se soukromým vydáváním odborných knih. Firma působí od roku 1973, publikace se často vydávájí ve velmi malém nákladu.
Webový odkaz: http://www.ee.co.za/about/company

Juta and Company

AnotaceJedno z největších nakladatelství v jihoafrické republice. Založeno roku 1853 a primárně se zaměřuje na akademické právní publikace. V současné době nabízí rovněž řadu e-learnigových kurzů a právní poradenství. Stále ale zůstává jedním z nejproduktivnějších nakladatelství v zemi.
Webový odkaz: http://juta.co.za/

West Law Publishing

AnotaceOdborné nakladatelství založeno v roce 1872 ve Spojených státech. V 19. století se jednalo a největšího poskytovatele odborných právnických knih v celých Spojených státech. V sočasné době se dají knihy od West pořídit po celém světě, ale nakladatelství samo již není jejich distributorem. od roku 2010 společnost Westlaw poskytuje právní poradenství různým významným firmám.
Webový odkaz: http://legalsolutions.thomsonreuters.com/law-products/