Šablona:Článek týdne/2019/43: Porovnání verzí

(Založena nová stránka s textem „Pojem pochází z řeckého slova ''charaktíras'', které znamená "rytina, vryp" (a přeneseně tedy vyjadřuje trvalý a výrazný znak či útvar). V p…“)
 
 
Řádek 1: Řádek 1:
Pojem pochází z řeckého slova ''charaktíras'', které znamená "rytina, vryp" (a přeneseně tedy vyjadřuje trvalý a výrazný znak či útvar). V psychologii se pojmem '''charakter''' označuje souhrn '''získaných '''(a to naučených) relativně stabilních osobnostních''' vlastností''' určující psychosociální bytí fungování každé osobnosti každého člověka. Zahrnuje charakteristiky určující to, jak se člověk vztahuje vůči sobě (tedy sebepojetí), reguluje vztah člověka vůči osobě, ostatním lidem, společenským skupinám, institucím a přírodě.Charakter se utváří v dlouhodobém procesu '''[[Sociální učení, nápodoba a identifikace|sociálního učení]].
+
Pojem '''[[Charakter|charakter]]''' pochází z řeckého slova ''charaktíras'', které znamená "rytina, vryp" (a přeneseně tedy vyjadřuje trvalý a výrazný znak či útvar). V psychologii se pojmem '''charakter''' označuje souhrn '''získaných '''(a to naučených) relativně stabilních osobnostních''' vlastností''' určující psychosociální bytí fungování každé osobnosti každého člověka. Zahrnuje charakteristiky určující to, jak se člověk vztahuje vůči sobě (tedy sebepojetí), reguluje vztah člověka vůči osobě, ostatním lidem, společenským skupinám, institucím a přírodě.Charakter se utváří v dlouhodobém procesu '''[[Sociální učení, nápodoba a identifikace|sociálního učení]].
  
 
''Z oboru '' [[Portál:Psychologie|Psychologie]].''
 
''Z oboru '' [[Portál:Psychologie|Psychologie]].''
  
 
''Podívejte se také na předchozí [[Wikisofia:Článek týdne|články týdne]].''
 
''Podívejte se také na předchozí [[Wikisofia:Článek týdne|články týdne]].''

Aktuální verze z 24. 9. 2019, 15:31

Pojem charakter pochází z řeckého slova charaktíras, které znamená "rytina, vryp" (a přeneseně tedy vyjadřuje trvalý a výrazný znak či útvar). V psychologii se pojmem charakter označuje souhrn získaných (a to naučených) relativně stabilních osobnostních vlastností určující psychosociální bytí fungování každé osobnosti každého člověka. Zahrnuje charakteristiky určující to, jak se člověk vztahuje vůči sobě (tedy sebepojetí), reguluje vztah člověka vůči osobě, ostatním lidem, společenským skupinám, institucím a přírodě.Charakter se utváří v dlouhodobém procesu sociálního učení.

Z oboru Psychologie.

Podívejte se také na předchozí články týdne.