Beletrie pro dospělé

Verze z 17. 1. 2016, 18:44, kterou vytvořil Ladislav.Svatos (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „=== Albatros Media a.s. === '''Anotace''': Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející široké spektrum mediálních produktů (knih, e-kn…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Albatros Media a.s.

Anotace: Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející široké spektrum mediálních produktů (knih, e-knih a audioknih) a navazuje na původní nakladatelství, jehož je právním nástupcem. Pod Albators Media spadá celkově dvanáct samostatných značek/nakladatelství (BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Management Press, Edika, Motto, Plus, XYZ, Fragment, B4U Publishing). Každá značka se specializuje na jiné odvětví knižního trhu. Zatímco BizBooks a CooBoo se zaměřují na literaturu pro děti a mládež. Motto, Plus a XYZ se věnují beletrii pro dospělé.

Web: http://www.albatrosmedia.cz/


Portál

Anotace: Nakladatelství bylo založeno roku 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Publikace se proto zaměřovaly především na pedagogiku, psychologii a sociální práce. Postupem času se pole zájmu rozšířilo o další důležité obory, jako je zdraví, politologie či antropologie. Vedení nakladatelství se snaží vyjít vstříc všem zájemcům o populárně psychologickou literaturu a z toho se v několika posledních letech věnují také beletrii pro dospělé.

Web: http://www.portal.cz/o-portalu/


Amenius

Anotace: Nakladatelství se specializuje literaturu pro děti a mládež, ale zároveň věnuje pozornost autorům zabývající se tématy pro dospělé. Spiritistické, meditativní, psychologické či motivační literaturu pro dospělé kombinující odborné texty s beletristickým přístupem.

Web: http://amenius.cz/


Nakladatelství Plus

Anotace: Nakladatelství se zaměřuje na kvalitní literaturu všemožných žánrů (ať už se jedná o lehčí, románky, humoristické čtení, psychologické romány či hororové sci-fi povídky nebo historické romány). Ve snaze zaujmout co nejširší čtenářskou obec spolupracují s předními českými předními překladateli (František Fröhlich, Martin Hilský, Miroslav Jindra, Lada Weissová aj.).

Web: http://www.nakladatelstviplus.cz/uvod/

Beta-Dobrovský

Anotace: Nakladatelství se aktivně věnuje dospělému čtenáři a v pravidelných intervalech přináší ty nejaktuálnější thriller, horory či detektivky. Hlavní „tváří“ nakladatelství je světově oblíbený autor (přezdívaný jako král hororu) Stephen King.

Web: http://www.dobrovsky.cz/

Argo

Anotace: Nakladatelství s velkým polem zájmu přináší svým čtenářům odbornou literaturu či beletrii pro dospělé v nejlepším možném balení. Argo proslulo svou precizností, co se týče vyvedení obálky, formátu či překladu.

Web: http://www.argo.cz//


Straky na vrbě

Anotace: Straky na vrbě se věnují žánrové beletrii pro dospělé, jež je u nás velice oblíbená. Ač v případě českých autorů poněkud opomíjená. Nakladatelství se zaměřuje na fantastiku. Konkrétně sci-fi a jeho českým představitelům. Zároveň poměrně okrajově vydává poezii.

Web: http://www.straky.cz/

Host nakladatelství

Anotace: Historie nakladatelství se vztahuje, až do roku 1990. Zakladatel Dušan Skála v období 1990-1994 vydával především samizdatovou literaturu. Postupem času se pole působnosti rozrostlo a v současné době nakladatelství pokrývá široké pole zájmu. Každoročně čtenářům přináší ty nejkvalitnější severské detektivky. Pod svou hlavičkou má mimo jiné bestsellerového autora Jo Nesba.

Web: http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/

Academia

Anotace: Nakladatelství se především zaměřuje na odbornou literaturu.

Web: http://www.academia.cz/

Doplněk

Anotace: Brněnské nakladatelství Doplněk mělo být původně pouhým doplňkem nakladatelství Atlantis. Roku 1991 se ovšem osamostatnilo a začalo vydávat literaturu společensko-vědní. V současné době se věnuje především světové beletrii pro dospělé a próze.

Web: http://www.doplnek.cz/