Encyklopedie, referenční literatura

Verze z 9. 1. 2016, 20:16, kterou vytvořil Tereza.Hrychová (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Academia

Webové stránky: http://academia.cz/
Anotace: Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa. Kromě nakladatelské činnosti provozuje Academia stejnojmennou síť knihkupectví v Praze, Brně a Ostravě.


Columbus

Webové stránky: http://www.columbus.cz/
Anotace: Nakladatelství publikuje od roku 1993. Orientuje se spíše na překladovou literaturu. Vydává knížky z různých oblastí, především beletrii, literaturu faktu, encyklopedie, kuchařky, rádce pro různá hobby a také třeba detektivky.


Corona

Webové stránky: http://corona-books.sweb.cz/
Anotace: Nakladatelství Corona vzniklo v roce 1997. Postupně se z nakladatelství se sci-fi literaturou vyprofilovalo do podoby nakladatelství zaměřeného na vydávání knih s dopravní tématikou.


Fragment

Webové stránky: http://www.fragment.cz/uvod/
Anotace: Nakladatelství vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler - Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT. Dlouhodobě patří k nejvýznamnějším nakladatelům v České republice a od prosince 2014 je součástí mediální skupiny Albatros Media a.s.Za dobu svého působení uvedlo na knižní trh přes 2650 titulů. Každoročně je to přes 200 novinek pro celou rodinu od leporel, přes populárně naučnou literaturu, beletrii pro všechny věkové skupiny až po odborné tituly a učebnice.


Karolinum

Webové stránky: http://www.karolinum.cz/ink2_stat/
Anotace: Zaměřuje se na vydávání učebních textů, vědeckých monografií, odborných časopisů a vědeckých sborníků všech oborů univerzity. Některé ediční projekty zajišťuje koediční spoluprací s jinými nakladateli.


Libri

Webové stránky: http://www.libri.cz/
Anotace: Nakladatelství LIBRI vydalo od svého založení na přelomu let 1992/93 do roku 2015 již šest set titulů, z nichž mnohé se dočkaly opakovaných vydání a dotisků. Hlavní pozornost věnujeme humanitním oborům, mnoho našich knih je věnováno pokladům architektury na území Čech, Moravy a Slezska, Praze, technickým památkám, historii a historickým vědám, archeologii, geografii a historické geografii, ale i mytologii a religionistice. Vydali jsme řadu slovníků spisovatelů z celého světa a jiných biografických encyklopedií a také knihy týkající se dalších společenských věd (politiky, ekonomie, žurnalistiky apod.)


Linde

Webové stránky: http://www.alescenek.cz/aktuality/knihy-nakladatelstvi-linde-praha.html
Anotace: Nakladatelství působí na trhu odborné literatury již od roku 1996. Je ryze českou společností a zakladatelem je JUDr. Aleš Čeněk. Již mnoho let přibližuje odbornou literaturu nejen vysokoškolským studentům, ale také odborné praxi.


Slovart

Webové stránky: http://www.slovart.cz/
Anotace: Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě. Vydalo již více než 2000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury jako např. Naše vlast, Cesty dětí do staletí, Můj první atlas Čerské republiky/Evropy s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.


Universum

Webové stránky: http://www.universum.cz/
Anotace: Pod značkou Universum vycházejí překladové i původní encyklopedie, zeměpisné atlasy, slovníky a lexikony, obrazové publikace, naučné knihy z různých oblastí, průvodce a cestopisy.


Vyšehrad

Webové stránky: http://www.ivysehrad.cz/
Anotace: Nakladatelství Vyšehrad bylo založeno v roce 1934. V řadě tematických oblastí – v historii a literatuře faktu, ve filosofii a teologii, v beletrii, zahrnující jak prózu, tak poezii, v dárkových publikacích, v kuchařkách a knihách věnovaných otázkám zdraví - se snaží nabídnout kvalitní literaturu novou i léty prověřenou.