m (Zamyká „Hlavní strana“: Často používaná stránka ([Editace=Povolit jen správcům] (do odvolání) [Přesunutí=Povolit jen správcům] (do odvolání)) [kaskádový])
 
(Není zobrazeno 27 mezilehlých verzí od 4 dalších uživatelů.)
Řádek 1: Řádek 1:
'''MediaWiki byla úspěšně nainstalována.'''
+
__NOTOC__
 
+
{{HomepageNew}}
[//meta.wikimedia.org/wiki/Help:Contents Uživatelská příručka] vám napoví, jak MediaWiki používat.
 
{| class="wikitable"
 
|-
 
|
 
== <big>Studenti tvoří Wikiportál</big> ==
 
<big>Tento Wiki portál zaplňují informacemi '''studenti'''. Vytváříme si tak ''vlastní zdroj ověřených poznatků a vědomostí'', který je přehlednější než chaotické zápisky a neuspořádaná či zastaralá skripta. '''Každý může přispívat'''. Nezáleží na městě či katedře. Stačí se přihlásit pomocí Shibbolethu ([[Speciální:MultiAuthSpecialLogin|SLO]]), projít již vytvořené stránky nebo založit novou, pokud své oblíbené téma nenaleznete.
 
# Využívejte [[Nápověda:Obsah|Nápovědy]]
 
# '''Strukturujte''' stránky, vytvářejte '''[[Nápověda:Obsah#Jak_editovat_stránku?|křížové odkazy]]''' a uvádějte '''zdroje'''
 
# [[Nápověda:Obsah#Záložky|Diskuze]] je dobrý způsob, jak komunikovat s ostatními přispívajícími ohledně konkrétní stránky</big>
 
|}
 
* [[Wikisofia:Portál_Wikisofia|Portály]] pro jednotlivé obory
 
== Začínáme ==
 
 
 
* [//www.mediawiki.org/wiki/Manual:Configuration_settings Nastavení konfigurace]
 
* [//www.mediawiki.org/wiki/Manual:FAQ Často kladené otázky o MediaWiki]
 
* [https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/mediawiki-announce E-mailová konference oznámení MediaWiki]
 

Aktuální verze z 13. 7. 2015, 20:00


Jedinečný zdroj informací

WikiSofia je otevřený zdroj materiálů (nejen) pro studenty humanitních oborů. V součanosti na WikiSofii můžete nalézt 2 157 článků.
Jak mohu pomoct sobě a svým spolužákům? Pište články, komentujte, upravujte, opravujte!
Jak začít? | Aktuálně probíhající projekty | Nápověda se vším všudy


Publikuj na Wikisofii

Wikisofii bylo přiděleno ISSN a chová se tedy jako elektronický časopis. Články může autor tedy vykazovat jako publikační činnost!

Johannes-Gutenberg

Johannes Gensfleisch, řečený Gutenberg celým jménem Johannes Gensfleisch zur Laden zum Gutenberg (1397/1400-1468 byl německý tiskař a nakladatel, tvůrce nové technologie tisku z výšky zvané knihtisk.

Vynález knihtisku je považován za jednu z nejvýznamnějších událostí moderní historie. Svůj vynález uskutečnil Gutenberg bez znalostí tiskových technologií Dálného východu, bezprostředně jej ovlivnily otisky dřevořezů na obrázcích náboženského obsahu a na hracích kartách. Výjimečnost jeho vynálezu spočívá ve spojení předchozích různorodých postupů v jeden koordinovaný výrobní proces.

Nejvýznamnějším Gutengergovým dílem je latinská dvousvazková 42-řádková Bible.

Z oboru Informační studia a knihovnictví.

Podívejte se také na předchozí články týdne.

Wiki komunita

700 FB.jpg

Více jak 700 fanoušků na Facebooku.

Wikisofia již dosáhla na Facebooku hranice sedmi set fanoušků. Děkujeme za podporu a budeme se snažit vám přinášet zajímavé a užitečné informace i v budoucnu!

pokračovat>>

Predmet wikisofia.jpg

Vytváření odborných textů na platformě wiki

Tento předmět má za cíl naučit studenty vytvářet a editovat hesla na platformě wiki - oblíbený systém kolaborativní práce, využívaný po celém světě (Wikipedia). V rámci tohoto předmětu si studenti prakticky vyzkouší jak připravit kvalitní studijní materiály pro svůj obor. Naučí kriticky pracovat s informacemi a vytvářet odborný text ve standardním prostředí MediaWiki na portálu Wikisofia.cz.

pokračovat>>