Hudba - zvukové nosiče

Verze z 17. 1. 2016, 17:34, kterou vytvořil Ladislav.Svatos (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „=== Walker & Wolf === '''Anotace''': Audio vydavatelství specializující se na audioknihy. Konkrétně na původní české autory píšící fantastiku.…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Walker & Wolf

Anotace: Audio vydavatelství specializující se na audioknihy. Konkrétně na původní české autory píšící fantastiku. (CD, mp3)

Web: http://www.walkeravolf.cz/

Radioservis

Anotace: Vydavatelství Českého rozhlasu, jež vydává CD všech žánrů s důrazem na mluvené slovo a audioknihy, knihy a Týdeník Rozhlas.

Web: http://www.radioteka.cz/

Suprahon

Anotace: Původní české vydavatelství působící na trhu od padesátých let minulého století vydávající klasickou a původní českou tvorbu. (CD, MC, mp3)

Web: http://www.supraphon.cz/

Universal Music

Anotace: Vydavatelství se zaměřuje na aktuální hudební interprety z celého světa, ale zároveň nabízí biografie, video ukázky a merchandise do mobilu.

Web: http://www.umusic.cz/

Sony Music

Anotace: Druhé největší vydavatelství se stejným zaměřením jako Universal Music. (CD, mp3, gramofonová deska)

Web: http://www.sonymusic.cz/

Warner Music

Anotace: Hudební vydavatelství zaměřené z velké části na českou produkci. Zákazník si může zvolit CD nebo mp3.

Web: http://www.emimusic.cz/cz/index.php

Sony

Anotace: Jedno z předním světových vydavatelství zaměřené na produkci aktuálně nejúspěšnějších umělců. Mimo CD a mp3 se v limitovaných edicích objevují gramofonové desky.

Web: https://www.sonyatv.com/en-uk/


Guerilla Records

Anotace: Hudební vydavatelství, které se snaží zachytit hudbu, jejíž kořeny tkví v tzv. undergroundu. Zvukovým nosičem je v tomto případě CD.

Web: http://www.guerilla.cz/


Audiostory

Anotace: Nakladatelství audioknih zaměřené především na produkci nahrávek české beletrie a pohádek pro děti i pro dospělé. Založení se datuje do roku 1991, kdy se jako zvukový nosič zvolila audiokazeta. V průběhu se let přešlo na CD.

Web: www.audiostory.cz


BMG

Anotace: Hudební vydavatelství zaměřené na masovou produkci populárních interpretů. Za zvukový nosič si vydavatelství zvolilo CD, online stream a mp3. Od roku 2006 spadá pod Sony Music Entertainment.

Web: http://www.bmg.com/de/