Marc Andreessen: Porovnání verzí

Řádek 1: Řádek 1:
 
== Marc Andreessen ==
 
== Marc Andreessen ==
 
[[Soubor:Marc Andreessen (1).jpg|náhled]]
 
[[Soubor:Marc Andreessen (1).jpg|náhled]]
Marc Andreessen je americký softwarový inženýr, podnikatel a investor. Jedním z jeho největších a prvních úspěchů byla spolupráce na vytvoření prvního webového prohlížeče Mosaic.
+
Marc Andreessen je americký softwarový inženýr, podnikatel a investor.  
 +
===Mládí, vzdělání a první úspěchy===
 +
Marc Andreessen se narodil 9. července 1971 ve městě Cedar Falls v Iowe a vyrůstak v New Lisbonu ve Wisconsinu. O počítačovou vědu se zajímal již v dětství a v devíti letech se sám naučil programovat v jazyce BASIC.  V 90. letech začal studovat na University of Illinois, kde v roce 1993 získal bakalářský titul z oboru počítačových věd.
 +
Ve NCSA (National Center for Supercomputer Applications) výzkumném institutu University of Illinois spolupracoval Andreessen s dalším studentem Ericem Binou na vytvořní jednoho z prvních webových prohlížečů, který nazvali Mosaic.

Verze z 26. 11. 2015, 16:38

Marc Andreessen

Marc Andreessen (1).jpg

Marc Andreessen je americký softwarový inženýr, podnikatel a investor.

Mládí, vzdělání a první úspěchy

Marc Andreessen se narodil 9. července 1971 ve městě Cedar Falls v Iowe a vyrůstak v New Lisbonu ve Wisconsinu. O počítačovou vědu se zajímal již v dětství a v devíti letech se sám naučil programovat v jazyce BASIC. V 90. letech začal studovat na University of Illinois, kde v roce 1993 získal bakalářský titul z oboru počítačových věd. Ve NCSA (National Center for Supercomputer Applications) výzkumném institutu University of Illinois spolupracoval Andreessen s dalším studentem Ericem Binou na vytvořní jednoho z prvních webových prohlížečů, který nazvali Mosaic.