Studentský Majáles/Wikisofia: Porovnání verzí

m
m
Řádek 1: Řádek 1:
 
== Úkoly ==
 
== Úkoly ==
  
Čeká vás '''série velmi jednoduchých kroků'''. Ty vám nejen pomohou zorientovat se na [[Wikisofia:Co je Wikisofia?|Wikisofii]], ale dokonce i vyhrát nějaké ty malé a příjemné předměty nevšední hodnoty (''zeptejte se někoho z týmu Wikisofia, pokud nevíte o co jde''). Směle do toho!
+
Čeká vás '''série čtyř velmi jednoduchých kroků'''. Ty vám nejen pomohou zorientovat se na [[Wikisofia:Co je Wikisofia?|Wikisofii]], ale dokonce i vyhrát nějaké ty malé a příjemné předměty nevšední hodnoty (''zeptejte se někoho z týmu Wikisofia, pokud nevíte o co jde''). Směle do toho!
  
 
=== PRVNÍ KROK - Přihlášení se ===
 
=== PRVNÍ KROK - Přihlášení se ===

Verze z 30. 4. 2016, 00:45

Úkoly

Čeká vás série čtyř velmi jednoduchých kroků. Ty vám nejen pomohou zorientovat se na Wikisofii, ale dokonce i vyhrát nějaké ty malé a příjemné předměty nevšední hodnoty (zeptejte se někoho z týmu Wikisofia, pokud nevíte o co jde). Směle do toho!

PRVNÍ KROK - Přihlášení se

Abyste mohli ve Wikisofii editovat a vkládat články, je potřeba se nejprve přihlásit. Každý student Univerzity Karlovy v Praze se může velice snadno přihlásit za použití stejných údajů, které zadává při vstupu do SIS.

Jak na to?

  1. Vpravo nahoře na stránce vidíte tlačítko obsahující ikonu zámečku a text Přihlásit. Klikněte na něj.
  2. Otevře se Přihlašovací stránka. Pokud máte univerzitní účet (jste studentem či zaměstnancem Univerzity Karlovy), klikněte na odkaz Přihlášení přes univerzitní účet.
  3. Přihlásit účtem: Univerzita Karlova v Praze (naleznete v seznamu univerzit). Přihlašování přes univerzitní účet funguje na Wikisofii i pro ostatní vysoké školy v ČR.
  4. Následující stránka vám umožní přihlásit se na svůj univerzitní účet. Použijte stejné uživatelské jméno a heslo, jako byste se přihlašovali do SIS.
  5. Nyní jste přihlášeni a já vás vřele vítám na Wikisofii!

DRUHÝ KROK - Červí dírou

Úspěšně jste se přihlásili na Wikisofiu. Jako další objevíte jednoduchost editace ve wikisofii. Pro to je ale potřeba přejít na jinou stránku, a k tomu slouží, jak jinak, hypotertextový odkaz v textu. Odkazy jsou na Wikisofii klíčové, umožňují propojovat jednotlivé stránky a vytvářet tak síť vzájemně souvisejících článků. Přejděte prosím na následující ODKAZ.



> Články ke zpracování