Diskuse:Digitální propast. Definice digitální propasti, základní dimenze digitální propasti, demografické skupiny nejvíce ohrožené digitální propastí ve vyspělém světě: Porovnání verzí

 
Řádek 1: Řádek 1:
Ahoj, vypadá to velmi dobře. Skvěle jsi zapracovala informace z komentáře. Článek je na vysoké úrovni, alespoň pokud já mohu soudit. Strukturně, gramaticky i stylisticky. Osobně bych doporučil vytvořit ještě více křížových odkazů, pokud nalezneš nějaká vhodná hesla (jak koukám do textu, nějaká vůle tam ještě je, třeba "internet", "socioekonomické rozdíly", "socioekonomický status", "informační gramotnost", apod. Současně je potřeba na článek vytvořit odkazy i jinde - vložit jej do seznamu článků Informačních studií a knihovnictví ([[Portál:Informační studia a knihovnictví|portál]]), případně někam na WikiSofii, kde máte seznam státnicových otázek. A samozřejmě přidat kategorie (úplně dole na stránce v prohlížecím módu, klikneš na + a zadáš kategorii; jaká kategorie je vhodná si najdi podle podobných článků svého oboru. Ještě tyto drobnosti vyřešit a článek je zcela soběstačný, funkční a informativní. --[[Uživatel:Ondrej.Novak|Ondřej Novák]] ([[Diskuse s uživatelem:Ondrej.Novak|diskuse]]) 14. 12. 2017, 22:45 (CET)
+
Ahoj, vypadá to velmi dobře. Skvěle jsi zapracovala informace z komentáře. Článek je na vysoké úrovni, alespoň pokud já mohu soudit. Strukturně, gramaticky i stylisticky. Osobně bych doporučil vytvořit ještě více křížových odkazů, pokud nalezneš nějaká vhodná hesla (jak koukám do textu, nějaká vůle tam ještě je, třeba "internet", "socioekonomické rozdíly", "socioekonomický status", "informační gramotnost", apod. Současně je potřeba na článek vytvořit odkazy i jinde - vložit jej do seznamu článků Informačních studií a knihovnictví ([[Portál:Informační studia a knihovnictví|portál]]), případně někam na WikiSofii, kde máte seznam státnicových otázek. A samozřejmě přidat kategorie (úplně dole na stránce v prohlížecím módu, klikneš na "+" a zadáš kategorii; jaká kategorie je vhodná si najdi podle podobných článků svého oboru. Ještě tyto drobnosti vyřešit a článek je zcela soběstačný, funkční a informativní. --[[Uživatel:Ondrej.Novak|Ondřej Novák]] ([[Diskuse s uživatelem:Ondrej.Novak|diskuse]]) 14. 12. 2017, 22:45 (CET)
  
 
♠♠♠
 
♠♠♠

Aktuální verze z 14. 12. 2017, 22:45

Ahoj, vypadá to velmi dobře. Skvěle jsi zapracovala informace z komentáře. Článek je na vysoké úrovni, alespoň pokud já mohu soudit. Strukturně, gramaticky i stylisticky. Osobně bych doporučil vytvořit ještě více křížových odkazů, pokud nalezneš nějaká vhodná hesla (jak koukám do textu, nějaká vůle tam ještě je, třeba "internet", "socioekonomické rozdíly", "socioekonomický status", "informační gramotnost", apod. Současně je potřeba na článek vytvořit odkazy i jinde - vložit jej do seznamu článků Informačních studií a knihovnictví (portál), případně někam na WikiSofii, kde máte seznam státnicových otázek. A samozřejmě přidat kategorie (úplně dole na stránce v prohlížecím módu, klikneš na "+" a zadáš kategorii; jaká kategorie je vhodná si najdi podle podobných článků svého oboru. Ještě tyto drobnosti vyřešit a článek je zcela soběstačný, funkční a informativní. --Ondřej Novák (diskuse) 14. 12. 2017, 22:45 (CET)

♠♠♠

Ahoj. Zatím to roste pěkným tempem. Všiml jsem si, že dáváš referenci až když vyčerpáš vše ze zdroje - resp. že takhle zdrojuješ jednou referencí tři odstavce textu. Je lepší a funkčnější, když ozdrojuješ každý odstavec zvlášť. Protože jde o wiki stránku, může do ní pak někdo další něco psát, třeba do odstavců před odstavcem se zdrojem - a hle, máme zmatení v referencích. Chci tě také povzbudit v prolinkovávání článků v rámci wikisofie. Snad najdeš více potenciálních odkazů než ty v prvním odstavci. Používej také bold pro důležitá sdělení a termíny. Kurzíva je docela dobrá na označování cizojazyčných textů obecně (např. Primární digitální propast (z angl. basic digital divide) odkazuje...").

Proč je před Pipou Norris tolik odřádkování? Chybí tam nadpis či co?

Vypadá to dobře, jen tak dál :) Kdybys navíc našla třeba nějaké potenciální tabulky, obrázky, ilustrace, modely, apod. Ty krásně pomáhají v chápání textu. --Ondřej Novák (diskuse) 14. 11. 2017, 00:03 (CET)

♠♠♠

Ahoj, výborně, tohle působí dobře! Použitá literatura vypadá dobře, strukturováno je to také pěkně, líbí se mi brzké zakomponování vnitřních odkazů. Mám pár poznámek:

  • Prakticky nikdy nelze dostatečně odůvodnit nadpis Definice v jakémkoli textu - prostě stačí to tam rovnou napsat jako úvodní odstavec. Koneckonců je to celé o tom :)
  • K dalším nadpisům. Samozřejmě chápu, že vlastně kopírují přesně slovo od slova název otázky. Nicméně dají se vhodně upravit. Například v tomhle článku se zdá, že dimenze budeš řešit pouze v části Základní dimenze. Proč tedy základní? Nestačí jednoduše Dimenze? Jsou primární a sekundární digitální propast dimenzemi digitální propasti?
  • Nadpis "Demografické skupiny nejvíce ohrožené digitální propastí ve vyspělém světě" je vážně hodně dlouhý. Dal by se zkrátit, třeba na "Ohrožené demografické skupiny"? Nadpisy jsou od toho, aby pomohly čtenáři se rychle zorientovat v textu. Měly by být vystihující a krátké.
  • Co se týče referencí, mám dvě věci - předně více doporučuji používat zdroje, které se nedají jen tak měnit, tedy knihy, publikované články, apod. Pokud použiješ elektronický zdroj jako referenci, chci abys udělala vše pro to, aby ten odkaz vedl na permalink :) Protože pak to někdo změní, shodí web apod., a jsi bez reference. To se týká i citování wikipedie.

Jinak to vypadá jako dobrý začátek! Jen tak dál! --Ondřej Novák (diskuse) 7. 11. 2017, 13:51 (CET)