Politické vědy: Porovnání verzí

(Založena nová stránka s textem „=== Broken Books === <br /> '''Anotace:''' Broken Books je knižní nakladatelství, které se zaměřuje na politologii, ale také na filozofii či sociol…“)
 
Řádek 55: Řádek 55:
 
=== Voenizdat ===
 
=== Voenizdat ===
 
<br />
 
<br />
'''Anotace:'''Ruské vojenské nakladatelství Ministerstva obrany, které vzniklo v roce 1919. Vydává vojenskou techniku, historii, vědu a také vojenskou prózu.<br />
+
'''Anotace: '''Ruské vojenské nakladatelství Ministerstva obrany, které vzniklo v roce 1919. Vydává vojenskou techniku, historii, vědu a také vojenskou prózu.<br />
 
'''Webové stránky:''' http://voenizdat.org/<br />
 
'''Webové stránky:''' http://voenizdat.org/<br />
 
<br />
 
<br />

Verze z 27. 12. 2015, 16:50

Broken Books


Anotace: Broken Books je knižní nakladatelství, které se zaměřuje na politologii, ale také na filozofii či sociologii. Vydávají pouze knihy autorů, kteří je donutili zamyslet se.
Webové stránky: http://brokenbooks.cz/

Naše vojsko


Anotace: Naše vojsko vzniklo v roce 1945 a je to největší vojenské nakladatelství v České republice. Vydává se jak beletrie, tak i literatura faktu s vojenskou tématikou. Nakladatelství vydává také časopis Fakta a svědectví zaměřený na popularizaci událostí národních i světových dějin. Na svých stránkách prodává také knihy od nakladatelství AOS Publishing.
Webové stránky: http://www.nasevojsko.eu/

AOS Publishing


Anotace: Knižní nakladatelství, které vzniklo v roce 1990. Zaměřuje se na literaturu faktu a najdeme zde i knihy týkající se vojenství.
Webové stránky: http://aospublishing.cz/

KEY Publishing


Anotace: Nakladatelství se věnuje produkci odborné literatury se zaměřením nejen na monografii společenských věd. Vydává kvalitní a levně dostupné tituly pro studenty vysokých a středních škol.
Webové stránky: http://www.keypublishing.cz/

Academia


Anotace: Nakladatelství, které vzniklo v roce 1953, zaujímá přední místo mezi nakladatelstvími v naší zemi. Academia vydává literaturu faktu, příručky, vědecké monografie se zaměřením také na politiku.
Webové stránky: http://www.academia.cz/

SLON


Anotace: Slon neboli Sociologické nakladatelství založené v roce 1991. Nevěnuje se pouze sociologii, ale v hojné míře také politologii, sociální politiky a příbuzným oborům.
Webové stránky: http://www.slon-knihy.cz/

Brigadýr


Anotace: Malé nakladatelství, které vzniklo teprve v roce 2013. Brigadýr je primárně určen k vydávání autorské edice Bílá místa historie, ale vydává také publikace zaměřené na vojenskou techniku, opevnění a v neposlední řadě také vojenskou historii.
Webové stránky: http://www.knihy-brigadyr.cz/

Professional Publishing


Anotace: Nakladatelství odborné literatury, které se věnuje hlavně ekonomickému odvětví. Najdeme zde také publikace o veřejné správě.
Webové stránky: http://www.profespubl.cz/

Práh


Anotace: Nakladatelství Práh bylo založeno v roce 1991. Zaměřuje se na literaturu faktu, historii, beletrii a v neposlední řadě také politice.
Webové stránky: http://www.prah.cz/

Voenizdat


Anotace: Ruské vojenské nakladatelství Ministerstva obrany, které vzniklo v roce 1919. Vydává vojenskou techniku, historii, vědu a také vojenskou prózu.
Webové stránky: http://voenizdat.org/