Diskuse:Modely, principy a nástroje vyhledávání na webu a jeho trendy (včetně fenoménu Google)

Děkujeme za zpracování článku, chválím použité reference, dovolím si jen pár drobností.

  • Prosím pořádně si po sobě článek přečti a zkontroluj, máš tam spoustu drobných chybek, vynechaných slov i špatného formátování. Příklady
  1. Proces zpracování stránek, které využívají vyhledávače povrchového webu, se skládají ze tří modulů – robota, indexu a vyhledávacího modulu. (Proces... se skládají...)
  2. program, jež prochází po jednotlivých odkazech, všechna slova nalezená v navštívených webových stránkách, jsou ukládány do indexu (zkus tu větu lépe formulovat navíc všechna slova...ukládany...má být ukládána.
  3. Pro vyhledávání informací na webu lze různé vyhledávací nástroje jako jsou předmětový katalog, vyhledávací stroj a metavyhledávač. (nevypadlo ti slovo?)
  4. Vyhledávací nástroje pro hluboký web Mimo seznamy zdrojů hlubokého webu (např. na stránkách knihoven) se můžeme setkat s portály, které poskytují informace o databázích. (asi nějak přehozené)
  • Projdi si křížové odkazy, některé na které odkazuješ jsou již vytvořené pod jiným názvem. Proč neodkazuješ u slova vyhledávací stroje na heslo Vyhledávače, vyhledávací nástroje či na Povrchový a hluboký web a jiné.
  • Státnicové otázky by měly být takovým shrnutím s odkazováním u jednotlivých kapitol na další hesla, která souvisí. Rozděl otázku na více kapitol př Vyhledávání a tam obecný úvod, další kapitola Hluboký a povrchový web atd., má to být stručné a jasné shrnutí s odkazy. Jeden článek o Vyhledávacích modelech už je na Wikisofii Modely, principy a nástroje vyhledávání na webu a jeho trendy, tak zkus článek malinko upravit, zestručnit, více strukturovat a najít již existující odkazy.

Moc děkuji za zpracování připomínek, u státnic se ti to bude také hodit :) --Barbora.Obstova (diskuse) 20. 6. 2015, 12:06 (UTC)

PS: prosím ještě u křížových odkazů stačí odkazovat na článek třeba jen jednou dvakrát v celém textu, nemusí být v každé řádce odkaz na článek Informace atd. Prosím také o korekci. Děkuji. --Barbora.Obstova (diskuse) 20. 6. 2015, 12:08 (UTC)