Diskuse:Syntaxe a sémantika komunikace

Děkujeme za dobrý základ článeku. Je potřeba zapracovat následující připomínky, aby byl článek hotový.

  • Umaž první nadpis. Vysvětlující text následuje hned po názvu článku.
  • Chybí popis obrázku - čí schéma to je. Chybí zdroj obrázku. Z právních důvodů lze použít pouze obrázky z Wikimedi commons a ty, které sami vytvoříme. Jak by měl být zdroj obrázků uveden v sekci odkazy najdeš ve vzorovém článku.
  • Je potřeba doplnit vysvětlující text ke komunikačnímu schématu. V článku máš text zaměřený spíše na teorii informace. Chybí vývoj jakým komunikační schémata procházela (od lineárních vedoucí pouze jedním směrem - např. shannonův model, po komplexní uzavřená schémata).
  • Doplň seznam souvisejících článků

V případě nejasností se ozvi na redakce.wikisofia@gmail.com

--Michal.Bily (diskuse) 23. 2. 2015, 08:45 (UTC)

Dobrý den, obrázek je nakreslen ve wordu (podle vzoru Ing.Martina Součka). Zpracovala jsem Komunikační schéma jinak, ale pan doktor Souček to okomentoval slovy, že to patří do sociální komunikace. Heslo jsem zpracovala podle informační vědy, kde byl od pana Součka kladen důraz na kontexty (syntaxe, sémantika). Jak Komunikační schémata procházela je v hesle Komunikační proces a jeho složky. Tak nevím co s tím pan Souček to chce tak a vy máte také jinou představu. Nechám si tedy od Vás poradit.

  S pozdravem Lucie Chroustová

Můžeme to rozdělit na "Komunikační proces a jeho složky" a na "Syntaxe a sémantika komunikace" (místo Komunikační schéma, aby to bylo zřejmé už z nadpisu. Přejmenuju to). Do diskuze u komunikačního procesu a jeho složkách ti ještě napíšu co je potřeba upravit. Obsah tedy nech zatím být a uprav formální stránku článku (řádkování, dodělej odrážky tam kde mají být pomoc * na začátku řádku v kódu, řádky někde končí naprosto předčasně, neboj se souvislého textu).

--Michal.Bily (diskuse) 5. 3. 2015, 09:39 (UTC)