Ekonomické vědy, obchod

Financial Progress Group, a.s.

Odkaz: http://f-p-g.cz/
Anotace: Jedná se převážně o iniciátory ekonomických a finančních akcí, zároveň však vydávají publikace o obchodování na měnových trzích.

Verlag Dashöfer

Odkaz: http://www.dashofer.cz/
Anotace: Nakladatelství Verlag Dashöfer patří v ČR k předním poskytovatelům odborných informací. Zaměřují se primárně na ekonomii, konkrétně na oblasti B2B a B2G. Mimo nakladatelství pořádají odborné kurzy a semináře s touto problematikou.

Nakladatelství Leges, s.r.o.

Odkaz: http://www.knihyleges.cz/
Anotace: Nakladatelství, které se zaměřuje na vydávání ekonomické a právnické literatury. Vydávají také učebnice pro studenty právnických a ekonomických oborů.

Progres Guru, s.r.o.

Odkaz: https://www.progresguru.cz/
Anotace: Zaměření tohoto vydavatelství míří na výrobu, distribuci a prodej audioknih s tématy osobního rozvoje, mezi kterými najdeme např. podnikání, obchod, komunikaci, či management a kariéru.

ATOZ EVENT s.r.o.

Odkaz: http://www.atoz.cz/
Anotace: Jedná se o vydavatele B2B publikací a organizátory akcí pro maloobchod, logistiku a gastronomický sektor.

Management Press, s.r.o.

Odkaz: http://www.mgmtpress.cz/
Anotace: Nakladatelství se zaměřením na manažery, podnikatele, ekonomy, obchodníky a právníky. Jejich publikace se zaměřují např. na bankovnictví, management, leadership či soft skills. V nabídce mají také elektronické knihy.

Nakladatelství KEY Publishing

Odkaz: http://www.keypublishing.cz/
Anotace: Zaměřují se především na vydávání studijních materiálů (střední, vysoké školy) se zaměřením na publikace z právnického a ekonomického odvětví.

Bilance, spol. s r.o.

Odkaz: http://www.bilance.cz/
Anotace: Nakladatelství odborné literatury se zaměřením na problematiku účetnictví a daní. Mimo jiné sami vydávají měsíčník Účetnictví.

Nakladatelsví C.H. Beck

Odkaz: http://www.beck.cz/
Anotace: Nakladatelství se zaměřením na právnickou a ekonomickou literaturu.

Conviva

Odkaz: http://www.conviva.cz/
Anotace: Společnost, provozující nakladatelství a vydavatelství se zaměřením primárně na filozofickou, ekonomickou a právnickou literaturu.


Zahraniční nakladatelé v oboru: Ekonomické vědy, obchod

The MT Press

Odkaz: http://www.mitpress.mit.edu/
Anotace: Univerzitní nakladatelství, které sídlí v Cambridge, Massachusetts a USA. Vydávají knihy a časopisy z oblasti umění, architektury, počítačové vědy, poznávání a ekonomie. Věnují se i několika dalším oblastem.

Zed Books

Odkaz: http://www.zedbooks.net/
Anotace: Největší světové nakladatelství v anglickém jazyce. Své knihy poskytují mimo jiné akademickému a univerzitnímu trhu. Knihy vydávají z oblasti ekonomie, politiky, rozvojových studií a životního prostředí.

Basic Books

Odkaz: http://www.basicbooks.com/
Anotace: Nakladatelstí se nachází v New Yorku a knihy vydává od roku 1952. Věnuje se oborům psychologie, filozofie, ekonomie, historie, politiky a sociologie.

John Wiley & Sons

Odkaz: http://www.wiley.com/
Anotace: Zakladatelem tohoto nakladatelství je Charles Wiley. Založeno bylo roku 1807 v New Yorku. Vydává knihy, časopisy a encyklopedie - v tištěné i elektronické podobě. Oblasti, kterým se věnuje je několik, například: vzdělávání, ekonomie, právo, psychologie, matematika, statistiky, obchodu a managementu.

W. W. Norton & Company

Odkaz: http://www.wwnorton.com/
Anotace: Americká vydavatelská společnost se sídlem v New Yorku. Knihy vydává pro studenty nebo i pro instruktory z oboru ekonomie, vědy, psychologie, cestování, politických věd.

AMACOM Books

Odkaz: http://www.amacombooks.org/
Anotace: Nakladatelství pomáhá vést více uspokující a úspěšný život prostřednictvím jejich knih, které vedou k profesionálnímu a osobnostnímu růstu. Specializují se na obchodní knihy, ale často publikují i populární psychologii a fitness. Vydávají takové autory, kterým lidé věří - Philip Kotler, Brian Tracy, Mark Goulston a Michelle Segar.

Knopf Doubleday

Odkaz: http://www.knopfdoubleday.com/
Anotace: Společnost sídlí v New Yorku a bylo založeno v roce 1897. Vydává knihy například z oblasti obchodu, ekonomie, historie, vědy, politiky a literatury faktu. Má několik autorů, které vydává pravidelně - Rudyard Kipling, Joseph Conrad, Stephen King.

HarperCollins Publisher

Odkaz: http://www.harpercollins.com/
Anotace: Nakladatelství sídlí v New Yorku a vydává knihy z oborů obchodu, vědy, historie. Zaměřuje se i na děti a teenagery.

Accent Press

Odkaz: http://www.accentpress.co.uk/
Anotace: Společnost sídlí ve Velké Británii a je založeno od roku 2003. Mezi cílovou skupinou patří i mladí lidé. Knihy vydává z oblasti historie, vědy, byznysu a věnuje se dnes velmi populárním motivačním knihám.

The Crown Publishing Group

Odkaz: http://www.crownpublishing.com/
Anotace: Nakladatelství bylo založené v roce 1933. Momentálně je dceřinou společností Random House - nějvětšího světového vydavatele. V dnešní době vydává knihy z několika oblastí, například architektura, umění, byznys, politika a historie.