Nakladatelství v oblasti Sci-fi a fantasy

Nakladatelství zaměřená na žánr Sci-fi a fantasy

Fantom Print (http://www.fantomprint.cz)

Fantom Print je nakladatelství zaměřené čistě na žánr sci-fi a fantasy. Krom klasických publikací nabízí např. i e-booky. Vydává od roku 1999 a publikuje knihy od mnoha českých a slovenských autorů. Je jedním z nejznámějších českých sci-fi a fantasy nakladatelství a schraňuje pod sebou velká jména, kterým dovolila prosadit se na našem trhu. Postupně se vypracovalo na TOP pozici čistě žánrových nakladatelství v počtu vydaných titulů za rok.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 31

Laser-books (http://www.laser-books.cz/)

Nakladatelství Laser-books se zaměřuje primárně na sci-fi, fantasy a horor. Ve všech zmíněných žánrech vydává edice klasik, mistrovských děl a nakonec edici moderních titulů. Nabízí např. samostatnou sérii Star Trek.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 4

Straky na vrbě (http://www.straky.cz/)

Nakladatelství Straky na vrbě se orientuje zejména na fantasy a sci-fi literaturu a od počátku je spjato s osobností redaktora a překladatele Michaela Bronce. Vydává takové edice jako České fantastika, Zahraniční fantastika, Východní fantastika, atd. Krom toho vydává i audioknihy fantasy publikací.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 3

Triton (http://www.tridistri.cz/)

Nakladatelství nabízí knihy ze žánru sci-fi a fantasy a krom toho vydává i publikace z oblasti psychologie, medicíny, krásné literatury nebo pohádky.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 108

Wales (www.wales.cz)

Knihkupectví a nakladatelství Wales je nejstarší specializované knihkupectví se zaměřením na sci-fi a fantasy u nás. Z původní firmy Winston Smith se stejným zaměřením, tj. nakladatelství, distribuce a prodej SF knih, založené již v r. 1990, se postupně transformovala značka Wales a bez přerušení plynule navázala na tradici Winstona Smithe. Protože zakladatelé firmy byli více či méně aktivní scifisté, měli k žánru vřelý vztah a knihy vydávané i prodávané byly vždycky srdeční záležitostí, na čemž si zakládají do teď a se svými zákazníky rádi na téma knih komunikují.Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 0

Klub Julese Vernea (http://www.poutnik-knihy.cz/)

Klub Julese Vernea patří mezi nejstarší sci-fi kluby v bývalém Československu. Vznikl v roce 1969 a sdružoval zájemce nejenom o dílo Julese Vernea, ale také o sci-fi literaturu všeobecně. Každý rok vyhlašuje soutěž O nejlepší fantasy.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 2

Altar (www.altar.cz)

Nakladatelství zaměřené na žánr sci-fy a hlavně fantasy. Vydává klasické knihy, ale především se specializuje na vydávání her na hrdiny, strategických her, deskových her atd.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP : 0

Brokilon (http://www.brokilon.cz/)

Nakladatelství vydavající literaturu čistě žánru sci-fi a fantasy. Nabízí klasické knihy i e-knihy. Často nabízí odkazy na rozhovory s autory a volně přístupné ukázky děl na svých stránkách.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 12

Polaris (http://www.polarissf.cz/)

Celým jménem Svoboda Bohuslav - Polaris je vydavatelství, které vzniklo v roce 1991 jako konsorcium pojmenované POLARIS. Nakladatelství dříve také vydávalo časopis Fantasy & Science Fiction. V současné době vydává sci-fi a fantasy literaturu.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 7

Mytago (http://www.mytago.cz/)

Mytago je malé žánrové nakladatelství zaměřující se na fantasy literaturu, gamebooky a hry na hrdiny.

Počet publikací vydaných v roce 2015 dle katalogu NKP: 10

Host (http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/fantasy-sci-fi-young-adult)

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Nově ovšem hledá a nakládá i knihy i v oblasti sci-fi a fantasy.

Argo ( http://www.argo.cz/edice/5299/sci-fi-fantasy/)

Nakladatelství Argo vzniklo již v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Přeložené beletristické tituly soustřeďuje do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydává mimo řady. Žánrové spektrum bylo rozšířeno o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Epocha ( http://www.epocha.cz/o-nakladatelstvi.php)

Nakladatelství epocha vydává od roku 1996. Tehdy bylo zaměřeno na historické a faktické knih. Od roku 2002 ovšem hodně rozšířilo svůj repertoár a nově se začalo soustředit právě na fantastiku v edici Fantastická epocha.

Golden dog ( http://www.goldendog.cz/)

Golden dog je malé nakladatelství, které vede autor Martin Štefko, jež je sám zaměřen na psaní fantastiky. Nakladatelství se specializuje na Sci-fi, Fantasy a Horor. Při spolupráci s mladými autory se snaží o maximální individuální přístup.

Krakatit ( http://www.krakatit.cz/)

Nakladatelství Krakatit také patří k nejstarším nakladatelstvím zaměřeným na fantaskní a military literaturu. Stejným žánrům je věrné do dnes, nicméně doplňkově ještě vydává literaturu železniční a dopravní.

Baronet ( http://www.baronet.cz)

Nakladatelství Baronet a.s. vzniklo v roce 1992. Vydává překladovou i českou prózu pro dospělé a zejména SF a fantasy žánr, romance a historické romance, romány s vojenskou a historickou tématikou a detektivní romány, .Ccelkem vydá každý rok více než sto titulů. V rámci nakladatelství je organizován spolek čtenářek romantické literatury Baronetka a spolek čtenářů vojenské literatury Military.