Diskuse:Teoretické základy selekčních jazyků v sémiotice

Ahoj,

děkujeme za pěkné zpracování otázky, dovolím si jen pár připomínek.

  • Podívej se do nápovědy a na vzorový článek, jak by měla vypadat struktura článku/státnicové otázky. Pod nadpisem by měla být hned první věta/odstavec. Obsahem první věty či odstavce obvykle bývá definice či stručné uvedení do problematiky. Je v ní zmíněn a vytučněn (bold) název článku. Vytvoř tedy prosím nějakou úvodní větu/odstavec, kterým vyjádříš téma celé otázky např. definici selekčního jazyka a poznámku o souvislosti se sémiotikou, dále pak můžeš pokračovat krátkým úvodem do sémiotiky atd.
  • Heslo se mi zdá nedostatečně pokrývající danou oblast. Podívej se např. do osnovy předmětu Teoretické základy selekčních jazyků bod č. 4, které všechny otázky tato problematika obnáší, např. synonymie, hononymie, vágnost, víceznačnost, sémantické vztahy - ekvivalence, hierarchie atd.
  • Při vytváření křížových odkazů není třeba psát viz selekční jazyky. Odkázat můžeš pomocí Odkazu v editačním panelu (ikonka řetězu). Vyplň pečlivě obě požadovaná pole: Název stránky je adresa, na kterou odkaz bude mířit-ve tvém případě např. Selekční jazyky. Text odkazu je text, který bude se bude v textu zobrazovat tzn. znaky selekčního jazyka.
  • Podívej se do nápovědy jak má vypadat závěrečná sekce Odkazy, uvádíš sice správně Reference, Klíčová slova a Související články, ale se špatnými nadpisy. U Souvisejících článků prosím každý na samostatný řádek.
  • Referenci číslo 5 a 6 prosím ocituj jako vícekrát citovaný zdroj viz Citace a práce se zdroji.

Za zapracování připomínek ti moc děkujeme a v případě nejasností se na nás můžeš obrátit na mailu redakce.wikisofia@gmail.com. --Barbora.Obstova (diskuse) 17. 5. 2016, 19:50 (CEST)