Studentský Majáles/Polární krokodýl

ČTVRTÝ KROK - Odkazy jsou grunt

Čtvrtý a poslední krok obsahuje vytvoření odkazu na existující článek na Wikisofii. Pusťme se tedy do toho!

  1. Abyste mohli někam odkázat, musíte se mít nejprve kam odkázat. Pod obrázkem s vyhledáváním v horní části webu se nachází hlavní menu (obsahuje tlačítka Hlavní strana, Poslední změny, Náhodná stránka, atd.). V nové záložce (tab) si otevřete Náhodnou stránku. Náhodná stránka vás zcela náhodně odvede na některou z mnoha stránek Wikisofie.
  2. Pokud se vám nalezená stránka nelíbí, klikněte na tlačítko znovu a budete přesměrování jinam. Všimněte si hlavně velkého modrého názvu stránky. Označte jej a zkopírujte (ctrl + c). Toto bude vaše cílová stránka.
  3. Vraťte se zpět na tuto stránku (Portál:Studentský Majáles/Polární krokodýl). Jako v předchozím úkolu klikněte na tlačítko Editovat a přejděte k části nadepsané Křížové odkazy (níže).
  4. Do seznamu přidejte další odrážku a připište k ní název stránky, na kterou budete odkazovat (např. Zemědělství)
  5. Nyní tento název označte a v editačním panelu klikněte na ikonu řetězu (Odkaz) hned vedle znaku pro kurzivu.
  6. Tím vytváříte hypotertextový odkaz. Do nabídnutého okna vkopírujte (ctrl + v) název stránky, kterou máte otevřenou v záložce (např. Zemědělství). Pokud jste kopírovali správně a cílová stránka se opravdu vyskytuje na wikisofii, okno vám to potvrdí a zazelení se. Potvrďte stisknutím enteru.
  7. Opět stránku Uložte.

Vynikající! Šlo to úplně samo, že? Gratulujeme, nyní již máte za sebou všechny zásadní peripetie Wikisofie. Pokud si troufáte na skutečně velké úkoly, pokračujte na Pátý krok. Oznamte někomu z týmu Wikisofie, že jste hotovi. Děkujeme za návštěvu a na odchodu se nezapomeňte odhlásit (opět vpravo nahoře, Logout)!

Pokud vás projekt zaujal staňte se editory WikiSofie na vašem oboru!!

Křížové odkazy


> Na úvodní stránku Majálesu